Sport

Pas Joshua Zirkzee, Manchester United është pranë një tjetër futbollisti

Manchester United nuk po kursehet në merkato. Djajtë e kuq kanë zyrtarizuar sulmuesin Joshua Zirkzee, shërbimet e të cilit i siguruan nga Bologna për 50 milionë euro. Lojtari ka firmosur një kontratë 5 vjeçare me 20 herë kampionët e Anglisë. Duke nisur nga sezoni pozitiv që zhvilloi në Serie A, kësisoj, pritshmëritë për hollandezin në […]

Nico Williams është objektivi madhor i Barcelonës në merkaton e verës

Nico Williams është objektivi madhor i Barcelonës në merkaton e verës. Paraqitja fantastike në Europianin e 2024-tës, e ka kthyer spanjollin, në një lojtar mjaft të kërkuar nga klubet e mëdha. E, sikurse bëhet me dije, Barcelona është një hap përpara të gjithëve. Katalanasit duan që të ndërtojnë një dyshe sulmuese bashkë me Lamine Yamal, […]

Teknologji

Tring tashmë me mundësi të reja në qytetin e Korçës

Tring vjen tashmë me një investim të plotë edhe në qytetin e Korçës dhe mbulon të gjithë qytetin me një rrjet cilesor interneti nëpërmjet teknologjisë së fibrës optike.  Të gjithë klientët familjarë dhe ata të biznesit, do të kenë tani mundësi të reja, pa fund! Abonentët e Tring, mund të përfitojnë internet me shpejtësi deri në […]